روغن موتور

حرکت کردن خودرو به سه ماده بسیار ضروری وابسته است که باید حتما تامین شود . این موادها شامل سوخت ، آب و روغن موتور می باشند . وظیفه بنزین یا گازوئیل این می باشد که انرژی لازم برای حرکت خودرو را تامین کند و آب  قسمت های دیگر خودرو را خنک می کند . در این بین روغن یا هر روان کننده دیگری این امکان را می دهند که قطعات سیستم را حرکت دهند  .

Related image

زمان تعویض روغن موتور

در سال های گذشته قانون جالبی بین راننده ها وجود داشت که هر پنج هزار کیلومتر باید روغن موتور خودرو خود را تعویض می کردند . این رسم برای همه راننده ها بسیار آسان می بود چون هر فردی با مشاهده کیلومتر خودروی خود متوجه این موضوع می شدند که باید چه زمانی روغن موتور خود را تعویض کنند .

در عصر امروز نه تنها فناوری ساخت روغن موتور رشد زیادی داشته است بلکه پیشرانه ها همچنین خیلی کمتر از گذشته باعث استهلاک روغن می شود. برخی از خوردوهای امروزی هنگامی که روغن از حالت عادی خود خارج می شوند راننده را مطلع می کنند اما تا حد زیادی می توان به عددی که روی بسته بندی روغن موتور حک شده است اطمینان کرد .

مزایای روغن چک کردن

این موضوع از هنگامی که خودروها اختراع شدند تا امروزه در بین رانندگان همیشگی بوده است و با وجود پشرفت فناوری نیز انجام می شود . با وجود سنسورهای گوناگون در خودروهای امروزی چک کردن روغن موتور کاری چندان مهم هم به نظر نمی رسد .اگر از اندازه روغن موتور مطمئن شدید دوباره بعد از تمیز کردن گیج با پارچه مناسب آن را به جایگاه خود بازگردانید . هرگز بدون دستکش این کار را انجام ندهید و در صورت اینکه دست به روغن آغشته شد از آب وصابون باید استفاده شود .

 

درباره jacyadak

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *