اویل پمپ چیست و چه کاربردی دارد؟

اویل پمپ چیست و چه کاربردی دارد؟

اویل پمپ چیست و چه کاربردی دارد؟

زمانی که  پیستون در داخل سیلندر در حال کرحت می باشد، بین سیلندر و رینگ های پیستون اصطحکاک صورت می گیرد. برای جلو گیری از این اصطکاک، قفل شدن و آسیب دیدن این سطوح روغن پمپ مورد استفاده قرار می گیرد.  شدیدی بین رینگ‌های پیستون و سیلندر وجود دارد.

اویل پمپ یا پمپ روغن وسیله ای است که  در داخل بلوک سیلندر قرار دارد و وظیفه آن روانسازی و روغن کاری موتور می باشد. اویل پمپ ها نقش بسیار مهمی در طول عمر موتور دارند.

انواع اویل پمپ

  • اویل پمپ های دنده ای

این نوع اویل پمپ دارای دو چرخ دنده با قطری مشابه می باشد. یکی از چرخ دنده ها محرک و چرخ دنده دوم هرزگرد می باشد. روغن پس از واردشدن به اویل پمپ بین چرخ دنده ها گیر می افتد و کار روغن کاری را انجام می دهد.

  • اویل پمپ های روتوری

طرزکار اویل پمپ توری شبیه به اویل پمپ های دنده ای می باشد اما فقط یک تفاوت دارد که فقط از یک چرخ دنده برای عمل روغن کاری استفاده می کند.روش کار این چرخ دنده به این صورت است که داخل یک روتور داخلی دوران می کند و روغن بین روتور های داخلی و خارجی پخش می شود.

  • اویل پمپ های سوزنی 

اویل پمپ های سوزنی بیشتر در موتور سیکلت ها کاربرد دارد و روغن به وسیله یک به موتور فرستاده می شود.

در حالت نو بودن موتور و یا عدم عیب در مدار روغنکاری ، فشار روغن بیشتر از حد مجاز می باشد همچنین زمانی که  افزایش دور موتور فشار در مدار روغنکاری بال میرود، روغن سوزی انجام خواهد شد زیرا سرعت گردش اویل پمپ تابع دور موتورمی باشد و مدار روغنکاری را مجهز به سوپاپ کنترل فشار می کند .

نمایندگی جک واقع در تهران شعبه مرکزی این کمپانی می باشد . جهت مراجعه حضوری و یا برای مشاورات لازم از طریق تلفن می توانید به قسمت تماس با ما داخل سایت مراجعه فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام این نمایندگی مراجعه کنید.

 

وظیفه سوپاپ فشار

سوپاپ فشار، فشار روغن مدار را ثابت نگه میدارد، زمانی  که  فشار زیاد شود  موجب خنثی کردن نیروی فنر سوپاپ می شود.

سوپاپ را بر روی پوسته اویل پمپ می سازند. در نوع دیگر سوپاپ فشار را خارج از ساختمان اویل پمپ و روی پایه فیلترمی سازند تا به راحتی مورد بازدید و بررسی قرا بگیرد.

 

شما عزیزان برای تهیه اویل پمپ جک  می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *