ایربگ جک

ایربگ جک

ایربگ جک

ایربگ چیست؟

کیسه هوا یا ایربگ یک وسیلهٔ ایمنی در برخی از خودروها از جمله جک می باشد که در زمان تصادف خودرو پر از باد شده و به شکل بالشت در می آید و میان سرنشین و بدنه خودرو طوری قرار می گیرد که مانع از آسیب به سرنشین شود. امروزه ایربگ های خودرو پس از برخورد خودرو با اجسام سخت به سرعت باد می‌شود. همچنین میان کمربند ایمنی با ایجاد شتاب منفی می تواند، باعث کاهش شدت ضربه به سرنشینان خودرو نیز شود.

ایربگ جک
ایربگ جک

طرز کار ایربگ جک چگونه می باشد؟

در قسمت جلوی خودرو دو سنسور وجود دارد که توسط یک سیم به واحد کنترل مرکزی متصل شده اند. در هنگام بروز ضربه شدید و ناگهانی ، یک سنسور شروع به کار می کند و به کنترل کننده مرکزی هشدار می‌دهد. دستگاه کنترل کننده مرکزی هم جریان مدار را برای سوزاندن سوختی که در محفظه کیسه هوا یا ایربگ خودرو قرار دارد به کار می‌اندازد. بخار ایجاد شده از این گاز به سرعت کیسه هوا را پر می‌کند. همزمان با آن کمربند ایمنی سفت تر شده و راننده را محکم به صندلی می‌چسباند.

نمایندگی جک واقع در تهران شعبه مرکزی این کمپانی می باشد . جهت مراجعه حضوری و یا برای مشاورات لازم از طریق تلفن می توانید به قسمت تماس با ما داخل سایت مراجعه فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام این نمایندگی مراجعه کنید.

مزایای ایربگ جک

مزایای ایمنی ایربگ جک بر هیچ کس پوشیده نیست و در طول این سال ها توانسته، از آسیب‌های جدی جلوگیری نماید و زندگی انسان‌های بسیاری را از مرگ نجات دهد. اما این سیستم‌های ایربگ هنوز نیاز به کامل شدن دارند همچنان توسط مهندسین در حال تکامل و پیشرفت هستند.. به عنوان مثال در حال حاضر می توان، فشار تورم در بعضی انواع ایربگ ها را با توجه به میزان شدت تصادف تنظیم کرد. نمایندگی جک در تهران انواع لوازم یدکی جک را برای شما عزیزان در اختیار دارد که برای تهیه آنها می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *