علت ریپ زدن خودرو

علت ریپ زدن خودرو

علت ریپ زدن خودرو

اگرچه موتور خودرو به صورت صحیح کار نکند لرزش و صدای غیر طبیعی از آن شنیده می شود واگر پس از روشن شدن ریپ بزند بر اثر دلایل ذیل رخ می دهد

  • سیستم برق رسانی با ایراداتی همراه است که شامل مواردی مانند شمع – وایر – کوئل می باشد .
  • اگر به هر علتی سوخت یا برق به یکی از سیلندرها نرسد مانند کوئل به یکی از سیلندرها برق نرساند یا سوزن انژکتور در یکی از سیلندرها بنزین را به صورت صحیح نرساند آن سیلندر به درستی کار نمی کند و نقش خود را در چرخه حرکت های موتور بازی نمی کند به همین دلیل موتور به لرزش و ریپ زدن دچار می شود .
  • مخلوط و بنزین به اندازه ی هم یکسان و میزان نیستند .
علت ریپ زدن خودرو
علت ریپ زدن خودرو

دلایل لرزش موتور

لرزشی که در زمان صبح در موتور رخ می دهد برای موتور بسیار طبیعی می باشد اما دلیل لرزش شدید و دائمی شامل موارد ذیل  می شود :

  • نامنظم شدن نسبت تراکم محفظه احتراق که از رایج ترین دلایل می باشد . آب بندی نبودن به صورت کامل سوپاپ ها یا خراب شدن آن ها ، سفت بودن فیلر سوپاپ می تواند موجب نامنظم شدن نسبت تراکم می شود .
  • نشتی برق یا اصطلاحا برق دزدی سیستم ، که علت آن می تواند سبب تخریب شدن وایرها ، کهنه شدن یا مناسب نبودن شمع ها باشد .

تخریب یکی از سنسورها که به صورت مستقیم با ترکیب شدن سوخت و هوا و موتور با هم مرتبط هستند مانند سنسور اکسیژن – سنسور دمای موتور و یا سنسور فشار هوای ورودی .

تخریب شدن سوزن انژکتور

هر مسئله ای که کامپیوتر مرکزی موتور خودرو را دچار اشتباهاتی می کند و ECU نتواند لحظه درست پاشش سوخت و اندازه آن و زمان جرقه زدن را مشخص می کند .

همچنین می توان در رابطه با تمامی لوازم یدکی جک به نمایندگی های مجاز لوازم یدکی مراجعه کرد .

 

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *