برق خودرو

برق خودرو

برق خودرو

آیا می دانستید شاید برق خودرو شما باعث شود خودروی شما از کار بیافتد  ؟

آیا می دانستید می توانید  با آگاهی کامل این مشکل را برطرف کنید ؟

سیستم برق خودرو یکی از مشکلات بسیار رایج در خرابی های خودرو می باشد . و عجیب ترین موارد و برطرف کردن آن ها با مشکلاتی همراه می باشد. حتی در مواقعی که موتور و وسایل آن قابل دسترسی باشد . اما معمولا اگرچه سیستم برق خودرو و یکباره متوقف و پس از مدتی دوباره فعال می شود . تنها چند عامل احتمالی می تواند وجود داشته باشد در حالی اگرچه خود راننده با مسائل مکانیکی آشنایی داشته باشد و تمایل داشته باشد به بررسی های مورد نیاز بپردازد بهترین جا برای آغاز به کار باتری خودرو می باشد .

سفت نبودن سر باتری و نیز محل اتصال سیم ها می تواند موجب قطع کامل برق خودرو و اتصال مجدد آن شود .  به همین دلیل پیش از هر کاری نقاط متصل به باتری و دیگر قسمت های سیستم برق خورو را باید کنترل کرد . علاوه بر این خراب شدن سوئیچ خودرو می تواند باعث بروزمشکل شود و در حالی که مشکل حاد باشد نیاز است که خودرو به وسیله تعمیرکار مورد بازدید قرار گیرد .

شرکت بازرگانی سوئیچ شعبه مرکزی لوازم یدکی جک می تواند در رابطه با برق خودرو اطلاعات جامعی در اختیار مشتریان عزیز خود بگذارد و توصیه های لازم را در زمان قطعی برق ارائه دهد . همین طور ممکن است شاید برخی اوقات به دلیل جنس نامرغوب تمامی قسمت های یک خودرو دچار مشکل شود . به همین دلیل توصیه می شود  حتما وسایل اورجینال برای خودرو تهیه شود . گروه بازرگانی سوئیچ شعبه مرکزی لوازم خودرویی جک می باشد که تمامی قطعات خودرو را به صورت اصلی روانه بازار می کند . جهت تامین قطعات می توانید شما با شماره های 021-33933420- و 021-33960523 تماس حاصل نمائید .

تشخیص علل

در خودروهای مدرن که بنزینی و دیزلی هستند . دو منبع تغذیه الکتریکی وجود دارد : باتری و دینام

باتری انرژی الکتریسیته را ذخیره می کند و وظیفه روشن کردن موتور تغذیه ادوات برقی خودرو در زمان خاموش بودن موتور و تغذیه رگلاتور ولتاژ دینام را به عهده دارد . مسئولیت دینام تامین کردن برق مورد احتیاج و همه تجهیزات الکتریکی خودرو از چراغ های جلو تا سقف خودرو در زمان روشن بودن موتور می باشد .

به همین دلیل می باشد که اضافه کردن باتری دوم موجب تامین انرژی بیشتری در زمان روشن بودن موتور و نصب دینام قوی تر باعث کارآیی بیشتر در زمان روشن بودن موتور می شود . اگر در زمان رانندگی فرد متوجه شود که تمامی چیزها ناگهانی از کار افتاده است به این معنی می باشد که به هیچ کدام از قسمت ها برق رسانی انجام نمی شود . اگرچه موتور هم خاموش شود سپس سیستم جرقه زنی موتور هم برق دریافت نمی کند . زمانی که همه چیز دوباره شروع به کار کند یعنی مشکل لحظه ای ایجاد شده است .

برق خودرو
برق خودرو

علل برقی قطع

  • کابل باتری یا اتصال نادرست
  • ارزیابی سوئیچ خودرو : علل به وجود آورنده مشکل شاید سوئیچ باشد . هرچند که ارزیابی و یا تعویض آن کمی آسان تر از محکم کردن سر باتری باشد . بخش الکتریکی سوئیچ خودروها اصولا جایی روی قاب فرمان یا داشبورد می باشد و اصولا می بایستی تعدادی قطعه تزئینی را باز کنیم تا به مغزی سوئیچ دسترسی پیدا نشود . اگرچه فرد دسترسی به سوئیچ پیدا کرد با ارزیابی شکل آن متوجه هر نوع سیم یا اتصال سوخته می شود که علائم قطع شدن یکباره سیستم برق خودرو و وصل دوباره آن است . از آن جایی که سوئیچ خودرو هم جریان برق مانند رادیو – سیستم جرقه زنی خودرو را کنترل می کند اگر سوئیچ خراب باشد می تواند به صورت هم زمان تمام این قطعات را قطع کند و کار آن ها را دچار اختلال کند . بهترین روش درست کردن آن عوض کردن مغزی سوئیچ خودرو می باشد
  • باتری و دینام می بایستی بررسی شود

راه های ارتباطی با گروه سوئیچ شعبه مرکزی لوازم یدکی خودروهای جک

  • 021-33933420 و 021-33960523
  • 021-36615979 و 021-36615981
  • 09122799965 – 09122948848
  • info@jac-yadak.ir

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *