روغن موتور مناسب

برای اکثر افراد این موضوع اتفاق افتاده است که در انتخاب روغن موتور مناسب برای خودروی خود دچار مشکل شوند و تصمیم گیری در این خصوص برای آن ها با مشکل روبرو شود  . انتخاب روغن موتور مناسب بستگی به فاکتورهای استانداردی دارد که هر روغن موتوری باید داشته باشد تا مشکلی برای خودرو به وجود نیاورد  .

روغن موتور مناسب

روغن موتور مناسب

برخی از فاکتورهای تعیین کننده در روغن موتور مناسب

فاکتور API

شاخص API که مخفف American Petroleum Institute می باشد توسط انجمن نفت کشور آمریکا ارائه شده است که می خواهد کیفیت روغن موتور را مطرح کند .

این شاخص با وجود دو حرف انگلیسی روی بطری روغن موتور مشخص کننده کیفیت روغن موتور می باشد . که حرف اول نشان دهنده نوع سوخت (دیزل یا بنزین ) و حرف دوم نشان دهنده نوع کیفیت روغن موتور می باشد .برای اینکه به خودرو آسیبی وارد نشود و مشکلاتی نیز رخ ندهد باید حتما طبق شاخصه ای در دفترچه راهنمای خودرو که ذکر شده است روغن موتور را تهیه و انتخاب کرد . اگر از این شاخصه ای که در هر دفترچه خودرویی ذکر شده است بیشتر استفاده شود ممکن است خودرو با مشکلاتی روبرو شود . روغن موتورهایی که سطح کیفی بالاتری دارند مسلما دارای قابلیت های فنی بیشتری هم هستند و این مسئله هیچ ارتباطی با سال خودرو ندارد . روغن موتورهایی با شاخص کیفیت SM , SN  بهترین نوع برای خودرو هستند .

همچنین میتوان از روغن موتور با کیفیت SN به جای SM استفاده کرد چون کیفیت این روغن بیشتر است و نه تنها صدمه ای بر خودرو وارد نمی کند بلکه از نظر کیفیت هم بهتر نیز می باشد .

بیشتر بخوانید
قیمت فروش قطعات یدکی جک

اما اگر در دفترچه راهنمای خودرویی ذکر شده است که از روغن موتور SN  استفاده شود بهتر است از روغن موتور با کیفیت پایین تر استفاده نشود .

 

 

درباره jacyadak

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع